Pierwsza wizyta u Dietetyka … Nic strasznego ! Przeczytaj i zobacz jak się przygotować

Bez względu na to czy powodem Twojej wizyty u dietetyka jest zmiana nawyków żywieniowych, chęć utraty nadmiernej masy ciała czy też ustawienie poprawnego żywienia pod kątem konkretnej jednostki chorobowej, przed spotkaniem warto dowiedzieć, jak będzie przebiegało.

Z czego składa się wizyta u dietetyka, czy warto z niej skorzystać oraz jaka jest jej cena?

Wizyta u dietetyka podobnie jak u lekarza budzi strach u wielu osób, co staje się główną przyczyną do rezygnacji ze spotkania ze specjalistą. Lęk przed nieznanym może zostać skutecznie przezwyciężony, kiedy dowiesz się w jaki sposób będzie przebiegała wizyta u dietetyka, co warto zabrać ze sobą oraz jak się do niej przygotować, aby czuć się komfortowo i wynieść najwięcej informacji. Rolą dietetyka nie jest ocenianie pacjenta, ale chęć pomocy w rozwiązaniu problemów z odżywianiem się, zmianie nieprawidłowych nawyków żywieniowych na korzystne dla zdrowia oraz nauce sposobu doboru produktów spożywczych, aby nie sprzyjały rozwojowi chorób metabolicznych i nie powodowały nieprzyjemnych dolegliwości związanych ze zdiagnozowaną już u pacjenta jednostką chorobową.

Wizyta u dietetyka

Pierwszym krokiem do odbycia wizyty jest wybór specjalisty. Mamy do dyspozycji w naszej przychodni odpłatne wizyty prywatne. Porady dietetyczne nie są powszechnie refundowane przez NFZ, i dotyczą jedynie osób ze stwierdzoną otyłością, chorych na cukrzycę lub z zaburzeniami odżywiania. Wizyta u dietetyka trwa średnio ok. 40–60 minut. Na naszej stronie internetowej można znaleźć informacje dotyczące tego ile kosztuje wizyta i jakie są ceny poszczególnych jadłospisów.

Cennik i godziny przyjęć kliknij tutaj *

Na pierwsze na spotkanie warto przynieść

badania z ostatnich 6-ciu miesięcy: biochemiczne krwi, lipidogram, specjalistyczne pakiety badań (np. wątrobowy, sercowy, nerkowy, trzustkowy, tarczycowy), ogólne moczu. Jeśli wizyta związana jest z ustawieniem żywienia pod kątem konkretnej jednostki chorobowej warto zabrać wszystkie badania jakie zostały wykonane podczas jej diagnozy,

Listę przyjmowanych leków (przepisanych przez lekarza, kupowanych bez konsultacji z lekarzem, antykoncepcja) oraz suplementów (preparaty witaminowe, mineralne), która powinna zawierać nazwę preparatu oraz dawkę jaką przyjmujesz np. witamina D 2000 j.m.,

Jeśli masz jakieś pytania, które chciałbyś zadać, zapisz je na kartce aby nie zapomnieć lub napisz do naszej dietetyk .

Joanna Giza

e-mail : joanna.giza@zozwola.pl ;  Tel. 606-293-136

Pozdrawiamy i zachęcamy do skorzystania z konsultacji.

Comments are closed.